Integracyjne spotkanie

Integracyjne zawodyPonad sto osób zjechało w ostatnią niedzielę nad jezioro w Nowogardzie. Miłośnicy wędkowania realizowali projekt pod tytułem „Szkoleniowo integracyjne spotkanie wielopokoleniowe miłośników przyrody, zawodników wędkarskich połączone z zawodami wędkarskimi w dyscyplinach spławikowej, spinningowej i gruntowej Zawody o Puchar Jana Procha”. Został on dofinansowany ze środków otrzymanych od Samorządu województwa zachodniopomorskiego z programu „Społecznik”, a honorowy patronat nad nowogardzkim spotkaniem objął osobiście Marszałek Olgierd Geblewicz. Swoją obecnością zaszczycił nas Prezes Zarządu Okręgu PZW w Szczecinie Grzegorz Rogalewicz.

Pierwsi goście pojawili się nad jeziorem już przed ósmą rano. Byli to przede wszystkim ci, którzy już dużo wcześniej zadeklarowali swój udział we wspomnianych zawodach. Trzeba było wziąć udział w losowaniu stanowisk i przygotować się do łowienia. Dwudziestu jeden zawodników łowiło z gruntu albo na spławik. Pięciu zdecydowało się na spinning. Około 9-tej przyjechały dzieci ze szkoły w Osinie. W sporej sali na stołach już czekały na nie wspaniałe eksponaty ryb, ale też sprzęt zarówno wędkarski, jak i ten służący do walki z kłusownikami. Po warsztatach ekologiczno-wędkarskich dzieci zjadły drugie śniadanie i też stanęły w szranki zorganizowanych specjalnie dla nich zawodów wędkarskich. Za miejsca od 1 do 3 były przygotowane wspaniałe puchary. Młody zwycięzca złowił 15 ryb, ale na szczególne uznanie zasłużyła sobie zdobywczyni 3 miejsca, które tak dobry wynik osiągnęła pomimo złamanej — zagipsowanej ręki.

Uczestnicy spotkania, którzy nie zdecydowali się na udział w zawodach wędkarskich spędzili czas na dyskusjach i wymianie doświadczeń. Dorośli wędkarze, wśród, których nie brakowało naszych seniorów niemal w tym samym czasie kończyli już swoje zmagania. Największy puchar, oczywiście dla najlepszego zawodnika trafił w ręce popularnego „Dziadka", czyli Kazia Fitzera. Już po rozdaniu nagród i pucharów wszyscy spotkali się na wspólnym obiedzie, który uzupełniał niedzielne spotkanie integracyjne. Dzieci jadły przede wszystkim pizzę, a dorośli dwudaniowy obiad. Pogoda dopisała i uczestnicy spotkania bawili się znakomicie. Wszyscy wyjechali bogatsi w kolejne doświadczenia i nową wiedzę.

Dziękujemy programowi „SPOŁECZNIK”

źródło: https://pzwszczecin.com

© 2018 JoomShaper, All Right Reserved