Zawody spinningowe Troc Regi 2019

Zawody spinningowe Troc Regi 2019
Wystartowało 28 wędkarzy

W niedzielę, 20 stycznia 2019 roku, na wodach rzeki Rega odbyły się zawody spinningowe Troć Regi 2019, zorganizowane przez Koło Miejsko-Gminne PZW nr 36 w Nowogardzie.

Pomimo ubiegłorocznej dwukrotnej porażki (ryby wygrały), wędkarze z naszego koła łowienia troci nie rezygnowali. O niepowodzeniach zapomnieli, gdyż tak piękne ryby w sposób szczególny na nich działają. W drodze do Trzebiatowa ożyły jeszcze raz opowieści o ubiegłorocznych wyprawach i wędkarskich przygodach. Po przybyciu na miejsce zawodów w okolicy Trzebiatowa i Nowelic z pełną energią rozpoczęli tegoroczny sezon trociowy. Zawodników przywitał i omówił podstawowe zasady regulaminu sędzia główny zawodów Bogdan Kondratowicz. Zaprosił również wszystkich wędkarzy, do udziału w walnym zgromadzeniu sprawozdawczym koła, które odbędzie się 27 stycznia o godz. 9.00, w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowogardzie, przy ul Bohaterów Warszawy 78. Przy pochmurnej pogodzie i kilkustopniowym mrozie do zawodów przystąpiło 28 wędkarzy. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00 i trwały do godziny 13.00. Pierwsze informacje o połowach, jakie dotarły do komisji sędziowskiej, nie były optymistyczne, dopiero około godziny 11.00 szczęście dopisało Piotrkowi Bielskiemu, który złowił troć o wadze 1.02 kg i długości 49,5cm. Blisko spełnienia wędkarskiego marzenia był również Jacek Kurlapski, który w trakcie spinningowania poczuł uderzenie ryby. Powtórzył rzut w poprzednie miejsce i miał branie. Rozpoczął się hol i walka z rybą, która trwała ok 7min, były wyskoki, młynki i murowanie przy dnie. Ostro walcząca troć niestety przy brzegu wyczepiła przynętę z pyska i z nim wygrała.

Zwycięzca zawodów otrzymał pamiątkowy puchar i bardzo cenną nagrodę rzeczową w postaci wędki marki Sakura. Wręczenia pucharu wraz z gratulacjami dokonał sędzia główny zawodów Bogdan Kondratowicz. Po zakończeniu zawodów przy ognisku pieczono kiełbaski, które w mroźnych warunkach pogodowych smakowały znakomicie.

Obsługę zawodów pełnili: sędzia główny Bogdan Kondratowicz, i sędzia sekretarz Tadeusz Siembida.

Z wędkarskimi pozdrowieniami

Tadeusz Siembida
sekretarz koła MGPZW nr 36 w Nowogardzie.

Zdjęcia - Mariusz Bedyński

© 2018 JoomShaper, All Right Reserved