Kolejne spinningowe zawody wędkarskie

Kolejne spinningowe zawody wędkarskie
Troć Iny 2020

W niedzielę, 9 lutego 2020 roku na wodach rzeki Iny odbyły się kolejne spinningowe zawody „Troć Iny 2020” zorganizowane przez Koło Miejsko-Gminne PZW nr 36 w Nowogardzie.

W zawodach wzięło udział 25 zawodników. Po przybyciu do Goleniowa sędzia główny zawodów Ładysław Luberadzki przywitał uczestników zawodów i przedstawił podstawowe zasady regulaminu. Zawody rozpoczęły się o godzinie 8.00 i trwały do godz. 12.00.

Pogoda tego dnia była dobra, świeciło słoneczko i wiał lekki południowo-zachodni wiaterek. Mimo wymarzonej pogody żadnemu nie udało się złowić troci. Trocie tego dnia wyraźnie nie chciały współpracować.

Blisko spełnienia wędkarskiego marzenia był zwycięzca zawodów „Troc Regi 2017” Miłosz Chudyk, który poczuł uderzenie troci, widział jej wynurzenie, ale bez zdobyczy na haku. Również Józek Dobruchowski miał branie, w którym okazały pstrąg w momencie holu wyczepił przynętę z pyska i z nim wygrał.

Po zakończeniu zawodów i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, wszystkich uczestników poczęstowano kiełbaską z grilla. Pomimo, że ryby tego dnia wygrały, to z całą pewnością wyjazd na ryby był dla wędkarzy miłym spotkaniem z kolegami, odskocznią od codzienności, chwilą wytchnienia w nieustannym zabieganiu i odpoczynkiem od przyziemnych spraw. Obsługę zawodów pełnili: Ładysław Luberadzki, - Sędzia Główny i Tadeusz Siembida – Sędzia Sekretarz.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Tadeusz Siembida – Sekretarz Koła
Foto. Mariusz Bedyński

© 2018 JoomShaper, All Right Reserved