MISTRZOSTWA KOŁA MIEJSKO - GMINNEGO NR 36 NOWOGARD W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM NA 2021 rok

Zawody Spławikowe 13.06.2021
W dniu 13 czerwca 2021 roku na jeziorze Nowogardzkim rozegrano zawody o Mistrzostwo Koła Nr 36 w Wędkarstwie Spławikowym. W zawodach udział wzięło 44 wędkarzy. Zawody odbyto w rygorze sanitarnym.
O godzinie 6.00 przy restauracji ,,Neptun’’ odbyła się odprawa zawodników biorących udział    w zawodach wędkarskich. Zawody otworzył Prezes Zarządu Koła Kolega  Kazimierz Ziembaktóry powitał zebranych, przedstawił sytuację jaka panuje w okresie pandemii  w Okręgu PZW Szczecin i w naszym Kole. Nadal mamy ograniczenia w organizacji zawodów i posiedzeń Zarządów lecz jest nadzieja , że z chwilą  zniknięcia tych ograniczeń będziemy mogli odbyć zebrania sprawozdawczo-wyborcze w Kołach PZW.
W tym roku zgodnie z operatami rybackimi jezioro Nowogardzkie i Kościuszki zostało zarybione wylęgiem szczupaka w ilości 100,000 sztuk a w najbliższym czasie  zostaną zarybione podchowanym narybkiem sandacza. Zarząd Koła z własnych środków finansowych zakupił 10 kg narybku węgorza , który w miesiącu lipcu trafi do jeziora Nowogardzkiego.

W ostatnim czasie na naszym jeziorze  zauważono padnięte ryby w tym węgorze – sprawa została przekazana do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Szczecinie celem ustalenia przyczyny jedną z nich może być wlewające się do jeziora w okresie deszczów wody z kanalizacji sanitarnej do , której podłączone są wody burzowe.
Jezioro Nowogardzkie ze względu na swoje położenie , rybostan oraz wybudowanego ,, murku’’ od Neptuna do Przystani może stać się znakomitym miejscem na rozgrywanie zawodów wędkarskich również Okręgowych ale wymaga jeszcze trochę prac pielęgnacyjnych szczególnie wśród rosnących drzew przy brzegu jeziora ,niektóre z nich są bardzo mocno powyginane w stronęjeziora  i nie tylko utrudniają swobodne operowanie wędką ale zagrażają bezpieczeństwu dla wszystkich osób będących w ich pobliżu szczególnie w dni deszczowe lub burzowe. 
Po  sprawdzeniu listy obecność i losowaniu numerów startowych zawodnicy udali się na swoje stanowiska. O godz.7.25 rozległ się  1 strzał ,, można karmić’’  a o 7.30 2 strzał ,,można łowić’’.
Rozpoczęły się zawody, które trwały do godziny 11.30. Sędziowie w składzie Bogdan Kondratowicz sędzia główny, Danuta Rekowska- sędzia sekretarz Bogdan Rekowski, Janusz Zamara i Kazimierz Ziemba – sędziowie pomocniczy bacznie czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Pogoda była iście wędkarska raz słońce raz chmurka a z niej popadał  drobny deszczyk, wiatr północno zachodni powiewał wędkarzom w twarz. Rybom to nie przeszkadzało i brały nieżle.
O godzinie 11.30 zawody zakończono i Sędziowie przystąpili do ważenia ryb złowionych przez każdego wędkarza , które z powrotem wróciły do wody.

Po podliczeniu wszystkich ryb i wypełnieniu protokołów przystąpiono do ogłoszenia wyników zawodów, które odczytała koleżanka Danuta Rekowska  i tak:

  • Mistrzem Koła PZW Nr 36 na 2021 rok w Wędkarstwie Spławikowym został
    Kolega  Szpyra Łukasz z wynikiem 7.040 punktów
  • I Wicemistrzem Koła PZW Nr 36 na 2021 rok w Wędkarstwie Spławikowym został
    Kolega Borowski Wojciech  z wynikiem  4.140 punktów
  • II Wicemistrzem Koła PZW Nr 36 na 2021 rok w Wędkarstwie Spławikowym został
    Kolega Biernacki Piotr z wynikiem  4.100 punktów

4. miejsce zajął  Kolega Kaczmarek Dariusz z wynikiem 4.050 pkt
5. Zamara Zygmunt z wynikiem 3.390 pkt.
6 .miejsce Jasek Władysław z wynikiem 3.150 pkt
7.miejsce Rybicki Dariusz z wynikiem 2.970. pkt.
8.miejsce Wiatr Marek z wynikiem 2.560 pkt.
9.miejsce Bonifrowski Wojciech z wynikiem 2.520 pkt.
10.miejsce Olejnik Łukasz z wynikiem 2.200 pkt.
11. miejsce Brewka Krzysztof z wynikiem  1.980 pkt.
12.miejsce Kotowicz Ryszard z wynikiem 1.930 pkt.
13.miejsce Richert Andrzej z wynikiem 1.800 pkt.
14.miejsce Luberadzki Ładysław z wynikiem 1.680 pkt.
15,miejsce Łydziński Dariusz z wynikiem 1.450 pkt

Zawodnicy, którzy zajęli  pierwsze trzy miejsca otrzymali piękne puchary i upominki a pozostali zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 4 do 15 otrzymali zróżnicowane wartościowo bony upominkowe do realizacji w sklepie ,,Wędkarz’’.
Puchary ,upominki i bony w imieniu Zarządu Koła wręczył Kolega Prezes Kazimierz Ziemba który jednocześnie pogratulował  zwycięzcom, podziękował wszystkim za udział w zawodach za dyscyplinę na nich i sprawny ich przebieg a tak że sędziom za ich pracę.
Jednocześnie poinformował , że Koło nasze prowadzi dobrowolna zbiórkę pieniężną na rzecz Kolegi Jana Abramowicza, który uległ wypadkowi i teraz przechodzi okres długotrwałej i kosztownej rehabilitacji i każdy ,, grosz’’ się liczy .  Puszka w sklepie ,,Wędkarz’’ .  Wracaj Janku do zdrowia i do zobaczenia z nami na rybkach !

Na zakończenie jak zwykle pyszne kiełbaski z grilla.

Opracował Kazimierz Ziemba
Zdjęcia Mariusz Bedyński

© 2018 JoomShaper, All Right Reserved