Zakończenie sezonu wędkarskiego w Kamieniu Pomorskim.

Zakończenie sezonu wędkarskiego w Kamieniu Pomorskim.
W niedziele, 5 grudnia 2021r. Koło Miejsko – Gminne nr 36 w Nowogardzie zorganizowało zawody spławikowe pod nazwą “Zakończenie sezonu” dla członków naszego Koła na Kanale Świniec w Kamieniu Pomorskim. Pogoda w tym dniu nie zachęcała do połowów, ale na zawodach stawiło się 35 zawodników. Niestety na obostrzenia Covidowe dojazd na zawody odbywał się własnymi środkami transportu, co nie wpłynęło na brak zainteresowania wędkarskimi zmaganiami wśród naszych Członków Koła. Po przybyciu na miejsce zbiórki wszyscy zawodnicy, jak i obsługa zawodów poczęstowana została ciepłą herbatką i kawą, po czym Prezes Mariusz Bedyński rozpoczął odprawę przed zawodami, wstępnie omówił zasady, według których mają odbywać się zawody na tym łowisku.

Po krótkim wstępie oddał głos  sędziemu Głównemu tych zawodów Koledze Bogdanowi Kondratowiczowi, który już konkretnie i szczegółowo omówił zasady połowu. Gdy przyszedł już czas zawodnicy usłyszeli pierwszy sygnał, który pozwalał na nęcenie łowiska i czym prędzej posłali do wody wcześniej przygotowane smakołyki dla ryb. Drugi sygnał oznaczał już start zawodów i wszyscy zawodnicy w skupieniu zaczęli łowić. Ryby w ten dzień niestety niechętnie współpracowały i ryb było jak na lekarstwo- delikatne skubnięcia i brania małych okonków nie wróżyły niczego dobrego bo w tym dniu po prostu nie brały. Jedyna ryba, która dała w tym dniu punkty została złapana przez Marka Gargulińskiego i tym samym Kolega Marek wygrał rywalizację na tych zawodach a tak przez te 4 godziny złowiono jeszcze tylko kilka okonków, które zostały niezwłocznie wypuszczone do wody. Po zakończeniu zmagań i przybyciu na miejsce zbiórki wszyscy zawodnicy i obsługa zawodów poczęstowani zostali gorącą zupką i cieplą herbatką lub kawą. Przed przystąpieniem do wręczenia pucharu dla zwycięzcy odbyła się mała uroczystość wręczenia Brązowej Odznaki PZW, Którą za swój wkład w działalność Koła otrzymali Jan Abramowicz i Patryk Kalinowski. Kiedy to emocje już opadły zwycięzca “Zakończenia Sezonu “ Marek Garguliński otrzymał z rąk Prezesa Mariusza Bedyńskiego piękny puchar i upominek, co oznaczało oficjalne zakończenie zawodów.

Przy okazji Zarząd Koła PZW Miejsko – Gminnego nr 36 w Nowogardzie ównież za pośrednictwem DN składa swoim Członkom i wszystkim wędkarzom Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Bedyński Mariusz

© 2018 JoomShaper, All Right Reserved