Zawody Spławikowe o tytuł Mistrza Koła

Zawody Spławikowe o tytuł Mistrza Koła
W dniu 24.04.2022 na jeziorze Nowogardzkim zostały rozegrane zawody spławikowe o tytuł Mistrza Koła PZW Miejsko-Gminnego nr 36 w Nowogardzie. Zawody te są również klasyfikowane w Konkursie Wędkarz Roku.
Zbiórka przed zawodami odbyła się o godzinie 7:00 przy pizzerii Neptun. Zawody rozpoczął Sędzia Główny Bogusław Rekowski, przedstawiając zasady obowiązujące podczas nich. Po losowaniu zawodnicy rozeszli się na odpowiednie stanowiska. Łącznie udział wzięło 37 zawodników. Wędkowanie rozpoczęło się o godzinie 8:00. Wędkarze próbowali wszystkimi sposobami osiągnąć jak najlepsze rezultaty, niestety ryba nie współpracowała tak jak by wszyscy tego oczekiwali.
Zawody zostały zakończone o godzinie 12:00. Podczas komisyjnego ważenia złowionych ryb sędziowie mieli okazje przetestować nowe wagi do obsługi zawodów Naszego koła.
16 zawodników zakończyło zawody ze złapanymi rybami. 10 z nich otrzymało nagrody. Za miejsca od 1 do 3 był to sprzęt wędkarski. Od miejsc 4 do 10 były to bony do wykorzystania w sklepie wędkarz.

Mistrzem Koła został Łukasz Szpyra który złapał 1,530 kg ryb
II miejsce zajął Zamara Zygmunt z wynikiem 0,780 kg.
III miejsce zajął Kondratowicz Bogdan z wynikiem 0,595 kg.

Po wręczeniu nagród głos zabrał również Prezes Mariusz Bedyński. Wspomniał o kilku bieżących sprawach Koła. Wszyscy zawodnicy byli również poczęstowani zupą gulaszową z zaprzyjaźnionej restauracji.
Na zakończenie, Sędzia Główny Bogdan Rekowski podziękował za udział w zawodach.  

Gratulujemy zwycięzcą!!!!

© 2018 JoomShaper, All Right Reserved