Wyniki zawodów

Wyniki zawodów o "Mistrzostwo Koła  Miejsko- Gminnego Nowogard Nr 36 w wędkarstwie gruntowym na 2021 rok"

Zawody rozegrano w dniu 01.08.2021 roku na jeziorze Nowogardzkim.

Do startu w zawodach zapisało się 42 uczestników a wzięło udział 37.

O godzinie 6.00 przy restauracji ,,Neptun’’ odbyła się odprawa zawodników,którą otworzył Prezes Zarządu Koła Kolega Kazimierz Ziemba ,powitał wszystkich uczestników, przedstawił sytuacje jaka panuje w Okręgu PZW Szczecin i naszym Kole spowodowaną panującą epidemią covid 19 . Do czasu jej odwołania przez rząd nadal obowiązują rygory sanitarne stąd nie odbywają się posiedzenia zarządu Okręgu jak i naszego Koła, od stycznia br. do chwili obecnej wstrzymana jest kampania sprawozdawczo-wyborcza w Kołach PZW   i Okręgach. Poinformował uczestników o realizacji planów rozbudowy Wylęgarni Ryb i modernizacji stawów hodowlanych w Goleniowie.  A tak że o spotkaniu jakie odbył z zastępcą  Burmistrza Nowogardu Panem Jackiem  Rafińskim w sprawie rosnących drzew na terenie Placu Szarych Szeregów przy jeziorze, które z uwagi na ich wiek i stan zagrażają przechodniom jak i wędkarzom – po ostatnich silnych wiatrach  szereg konarów i gałęzi znalazło się na ziemi. Podziękował Koledze Tadeuszowi Kozioł naszemu nestorowi wędkarstwa , który wysprzątał teren przy murku jeziora  z zanieczyszczeń jakie tam się znajdowały. Przedstawił Sędziów dzisiejszych zawodów. Sędzią Głównym jest Kolega Ładysław Luberadzki , Sędzią sekretarzem koleżanka Danuta Rekowska a Sędziami pomocniczymi Koledzy Bodgan Kondratowicz, Tomasz Toruń i Kazimierz Ziemba. Następnie głos zabrał Sędzia Główny Ładysław Luberadzki, który przedstawił obowiązujący regulamin zawodów. Po zajęciu wylosowanych stanowisk wędkarskich o godzinie 7.00 rozległ się sygnał do łowienia ryb . Zawody trwały 4 godziny do godz.11.00

Pogoda sprzyjała wędkarzom, ryby jak to często bywa jednemu brały lepiej innemu mniej ale każdy miał ryby w siatce. Sędziowie bacznie obserwowali zmagania wędkarzy oraz czuwali nad  przestrzeganiem zasad sanitarnych. Zawody odbywały się bez udziału kibiców niczym  Olimpiada w Tokio. O godzinie 11.00 rozległ się sygnał Koniec Zawodów.

Sędziowie przystąpili do ważenia ryb , które po zważeniu powędrowały z powrotem do jeziora oraz dokonali podsumowania wyników.  Sędzia Główny ogłosił wyniki i tak ;

 • Mistrzem Koła w wędkarstwie gruntowym na 2021 rok został Kolega Szpyra Łukasz z wynikiem 4,350 pkt
 • Wicemistrzem w wędkarstwie gruntowym na 2021 rok został Kolega Wiatr Marek z wynikiem 3,230 pkt
 • II Wicemistrzem w wędkarstwie gruntowym na 2021 rok został Kolega Wojdyło Jan z wynikiem 2,680 pkt
 • IV miejsce Kol. Pacholski Donald z wynikiem 2,180 pkt
 • V    miejsce Kol. Borowski Wojciech z wynikiem 1,720 pkt
 • VI   miejsce Kol. Łydziński Dariusz z wynikiem 1,580 pkt
 • VII  miejsce   Kol.  Górecki Filip z wynikiem 1,410
 • VIII miejsce Kol. Lipka Wiesław z wynikiem 1,390 pkt
 • IX   miejsce Kol. Bonifrowski Wojciech z wynikiem 1,330 pkt
 • X     miejsce Kol. Rybicki Dariusz z wynikiem 1,210 pkt
 • XI   miejsce Kol. Przybyłek Mariusz z wynikiem 1,090 pkt
 • XII  miejsce Kol. Wiatr Włodzimierz z wynikiem 1,040 pkt
 • XIII miejsce Kol. Look Józef z wynikiem 980 pkt
 • XIV miejsce Kol. Biernacki Piotr z wynikiem 840 pkt
 • XV  miejsce Kol. Bedyński Mariusz z wynikiem 840 pkt

Zawodnicy ci otrzymali z rąk Prezesa Bony Upominkowe o różnej wartości do realizacji w sklepie Wędkarz. W trakcie zawodów Kolega Wojdyło Jan złowił największą rybę leszcza o wadze 1,440 kg a kolega Pacholski Donald lina o wadze 1,340 kg.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Kolega Szpyra Łukasz jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem Koła Nr 36 bo niedawno został Mistrzem Koła w wędkarstwie spławikowym.

Gratulujemy !

Zawody przebiegały  w miłej i koleżeńskiej atmosferze a na zakończenie Kolega Bogdan poczęstował wszystkich pyszną kiełbaska z grila.

Opracował Kazimierz Ziemba
Zdjęcia Tomasz Toruń

© 2018 JoomShaper, All Right Reserved