Zawody

Informacja o odbytych zawodach wędkarskich

Informacja o odbytych zawodach wędkarskich
Informacja o odbytych zawodach wędkarskich o Mistrzostwo Koła Miejsko-Gminnego Nr 36 Nowogard w,, Spiningu z łodzi na 2021 rok ‘’

Zawody zostały rozegrane na jeziorze Nowogardzkim w dniu 30.05.2021 roku po prawie ośmiomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią covid 19 i mimo wprowadzonych ułatwień i przeprowadzono je w reżimie sanitarnym wykluczających udział w zawodach osób chorych i przybywających na kwarantannie chorobowej. W zawodach wzięło udział 38 wędkarzy.

Zawody otworzył Prezes Zarządu Koła Nr 36 kol. Kazimierz Ziemba, który powitał zebranych przedstawił sytuację w pracy Zarządu Okręgu PZW Szczecin a tak że naszego Zarządu Koła zwrócił uwagę na przestrzeganie przepisów sanitarnych związanych z pandemia oraz zasad bezpieczeństwa podczas mających odbyć się zawodów wędkarskich z łódek.

Sędzia Głównym Zawodów kol. Ładysław Luberadzki przedstawił zawodnikom regulamin zawodów i obowiązujące przepisy oraz podał numer telefonów pod który nalęży zgłaszać złowione ryby bowiem zawody odbywały się na,, żywej rybie’’ i po ich zważeniu i sprawdzeniu wymiaru długości wracały z powrotem do wody. Mogło to się odbyć dzięki uprzejmości i dobrej współpracy z Kołem Żeglarskim ,,Knaga’’ i jej Komandorem Janem Smolirą , który użyczył nam super szybki sprzęt pływający a tak że dzięki sternikowi Zbigniewowi Kolibskiemu, który ten sprzęt obsługiwał . Serdecznie Wam dziękujemy. Zawody rozpoczęły się od godziny 7.00 i trwały do godziny 11.00. Pogoda dopisywała wędkarzom mimo , że ranek był zimny to już od ósmej było coraz cieplej słoneczko przygrzewało i wiał lekki wiatr północno wschodni. Wędkarze posłali do wody swoje niezawodne wahadłówki, obrotówki, gumy ,twistery, woblery, slajdery i ,,różne wynalazki’’ mające zwabić drapieżniki ale z nimi nie było łatwo.

Do niektórych uśmiechnęło się szczęści i co jakiś czas motorówka mknęła do szczęśliwca aby rybę zważyć ,zmierzyć i wypuścić pewnie niektórym serce mocniej zabiło dlaczego nie do mnie ! O godzinie 11.00 zawody zakończono i Sędzia Główny zarządził zbiórkę i ogłosił wyniki zawodów i tak :

Mistrzem Koła Nr 36 Nowogard w Spiningu z łodzi na 2021 rok został Kolega Bąk Mirosław z wynikiem 2760 punktów 1 szczupak

I Wicemistrzem został Kolega Toruń Tomasz z wynikiem 2.510 pkt 1 szczupak

II Wicemistrzem został Kolega Marszałek Tomasz z wynikiem 1.990 pkt 1 szczupak

IV miejsce zajął Kolega Jarych Grzegorz z wynikiem 1.880 pkt 1 szczupak

Zwycięzcy 3 pierwszych miejsc otrzymali piękne puchary i upominki a 4 miejsce upominek które w imieniu Zarządu Koła wręczył Prezes Kol Kazimierz Ziemba. Miłym akcentem było również wręczenie dla Mistrza ufundowanego przez Państwo Mirosławę i Krzysztofa Tadeja repliki szczupaka,który jest nagrodą przechodnią dla Mistrzów . Po podsumowaniu zawody zakończono tradycyjne pyszną kiełbaską z grilla’ Sędziami pomocniczymi byli Bogdan Kondratowicz i Przemysław Leśniewski.

Relacje opisał Kazimierz Ziemba
Zdjęcia Mariusz Bedyński

© 2018 JoomShaper, All Right Reserved