Zawody

Zawody o Mistrzostwo Koła nr 36 w Wędkarstwie Gruntowym na rok 2020

Zawody o Mistrzostwo Koła nr 36 w Wędkarstwie Gruntowym na rok 2020
Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Koła  Miejsko-Gminnego PZW Nr 36 Nowogard na jeziorze Nowogardzkim w dniu 13.09.2020 roku.
O godzinie 7.00 na placu przy Neptunie zgodnie z ogłoszeniem odprawę otworzył Prezes Zarządu Koła  oraz jako członek Zarządu Okręgu  PZW Szczecin Kolega Kazimierz Ziemba, który powitał zawodników i przedstawił aktualną sytuację jaka panuje na szczeblu Okręgu i w Kole w związku z panującą pandemią koronowirusa .Nadal obowiązują obostrzenia sanitarne w organizacji spotkań Zarządów jak również w organizacji zawodów wędkarskich, stąd też zaapelował do zawodników i sędziów o zachowanie warunków bezpieczeństwa oraz ich przestrzegania. Zawody odbywały się bez udziału kibiców mimo ich dużego zainteresowania się  zawodami.
Sędzią Głównym zawodów był Kolega Luberadzki Ładysław , który na odprawie przekazał zawodnikom  obowiązujący regulamin zawodów.
Po sprawdzeniu listy obecności i losowaniu numerów startowych zawodnicy udali się na wylosowane stanowiska. O godzinie 7.55 rozległ się pierwszy sygnał hukowy oznajmiający ,, można karmić,, - w ruch poszły proce, koszyczki  i  sprężyny zanętowe dzięki , którym można było podać  zanęty  na dalszą odległość w jeziorze w zależności  od przyjętej techniki połowu przez zawodnika. O godzinie 8.00 rozległ się drugi sygnał hukowy "można łowić".
Zawody trwały 4 godziny  do godziny 12.
Pogoda sprzyjała zawodnikom , wiał lekki wiatr z południowego zachodu choć rano było dość chłodno i kto ubrał się skromnie to odczuł to na własnej skórze później było już cieplej i przyjemniej . Ryby brały zmiennie jednym lepiej innym mniej a jeszcze innym wcale ale taki to urok zawodów że oprócz zdolności trzeba mieć szczęście do wylosowania dobrych miejsc .

Komisja Sędziowska , którą stanowili Koledzy Bogdan Kondratowicz,Mariusz Bedyński , Stanisław Motyl i Kazimierz Ziemba  aktywnie czuwała nad sprawnym przebiegiem zawodów.
O godzinie 12 zawody zakończono i  Komisja Sędziowska rozpoczęła ważenie złowionych ryb a po ich zważeniu i wpisaniu do protokołu zostały one wypuszczone do jeziora.
 Na zawodników ,którzy wracali ze swoich stanowisk na miejsce zbiórki czekały już kiełbaski upieczone na grillu  przez Kolegę Bogdana Kondratowicza.
Komisja Sędziowska dokonała  podliczenia wyników zawodów. Kolega Prezes Kazimierz Ziemba  ogłosił zbiórkę zawodników ,podziękował wszystkim za udział w zawodach ,za przestrzeganie jego regulaminu i zachowania warunków bezpieczeństwa . Poprosił Sędziego Głównego Zawodów Kolegę Ładysława Luberadzkiego o odczytanie  wyników zawodów i tak ;

Mistrzem Koła Nr 36 Nowogard w Wędkarstwie Gruntowym na 2020 rok został
Kolega  Otocki Grzegorz z wynikiem  3.170 pkt

I Wicemistrzem został
Kolega  Zamara Zygmunt z wynikiem 1.845 pkt

II Wicemistrzem został
Kolega Lipka Wiesław z wynikiem        975 pkt

4 miejsce zajął Kolega Biernacki Piotr, 5 miejsce Szpyra Łukasz , 6 miejsce Pacholski Donald
7 miejsce Kozioł Tadeusz, 8 miejsce Przybyłek Mariusz, 9 miejsce Abramowicz Jan
10 miejsce Toruń Tomasz , 11 miejsce Raś Krzysztof , 12 miejsce Richert Andrzej
13 miejsce Zamara Janusz , 14 miejsce Wolak Sebastian.

Zawodnicy , którzy zajęli miejsca od 1 do 3 otrzymali  piękne puchary i upominki a zawodnicy od zajętego miejsca od 4 do 14 upominki.
Nagrody wręczał Prezes Zarządu Koła Kolega Kazimierz Ziemba a Kolega Mariusz Bedyński utrwalał całą ceremonię jak i całe zawody aparatem fotograficznym.
Jednocześnie Kolega Bogdan Kondratowicz ufundował iwręczył własny upominek, który w wyniku losowania przez Anitkę Bedyńską trafił w ręce kolegi Pacholskiego Donalda ,
Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na jesienne zawody o Mistrzostwo  Koła  Nr 36   w Spiningu  z łodzi na 2020 rok o czym powiadomimy członków na łamach Dziennika Nowogardzkiego.

Relacjonował Kazimierz Ziemba
Zdjęcia Mariusz Bedyński

 

© 2018 JoomShaper, All Right Reserved