Zawody

Zawody wędkarskie spławikowe o mistrzostwo koła na 2020r.

Zawody wędkarskie
Po  prawie czteromiesięcznej przerwie w organizacji zawodów wędkarskich spowodowanych przez panującą pandemię koronowirusa w dniu 19 lipca 2020 roku z zachowaniem środków ostrożności wynikających z tego tytyłu rozegrano na jeziorze Nowogardzkim zawody o "Mistrzostwo Koła Miejsko-Gminnego Nr 36 Nowogard w Wędkarstwie Spławikowym – Senior na 2020 rok".
Zawody otworzył Prezes Zarządu Koła Kolega Kazimierz Ziemba , który powitał wszystkich zebranych ,omówił aktualna sytuację w PZW , Kole i Zarządzie  Koła następnie głos oddał Sędziemu Głównemu Zawodów Koledze Ładysławowi Luberadzkiemu , który przedstawił szczegółowe zasady obowiązujące na dzisiejszych zawodach przy połowie ryb.
W zawodach udział wzięło 34 wędkarzy a wśród nich jedna zawodniczka.
Po odprawie i wylosowaniu stanowisk zawodnicy udali się na wyznaczone miejsca.
O godzinie 7.55 rozległ się pierwszy sygnał hukowy oznajmiający "można nęcić ryby” a o godzinie 8.00 drugi sygnał oznajmiający "można łowić".
Zawody  trwały 4 godziny .Nad prawidłowością ich przebiegu  pracowała Komisja Sędziowska.
Pogoda iście lipcowa rano słoneczko i trochę wiaterku a później coraz cieplej aż do gorąca.

Ryby również żerowały i brały jak by szły za słońcem - rano bliżej brzegu a później coraz dalej inaczej mówiąc warunki połowu były trudne decydowały umiejętności wędkarskie, znajomość łowiska, odpowiednia zanęta i przynęta, odległość łowienia i tzw ,,nos wędkarski”.
Po czterech godzinach połowu o godzinie 12 rozległ się trzeci sygnał hukowy oznajmiający "koniec zawodów". Komisja Sędziowska w składzie  Kolega Bogusław Rekowski i Mariusz Bedyński  dokonała komisyjnego ważenia złowionych przez zawodników ryb , których wyniki zostały zapisane na  listach i po tych czynnościach wszystkie ryby wróciły jeziora.
W międzyczasie sędzia Kolega Bogdan Kondratowicz ugrilował pyszne kiełbaski, którymi zostali poczęstowani wszyscy zawodnicy wracający na miejsce zbiórki i odpraw.
Komisja Sędziowska po podsumowaniu wyników złowionych ryb przez zawodników i ilości zdobytych punktów ustaliła kolejność zajętych miejsc.
Sędzia Główny Zawodów Kolega Ładysław Luberadzki ogłosił wyniki zawodów i tak:

Mistrzem Koła PZW Nr 36 Nowogard  w Wędkarstwie  Spławikowym na 2020 rok  został Kolega  Marek Wiatr z wynikiem 4660 punktów
I  Wicemistrzem Koła PZW Nr 36 został Kolega Zygmunt Zamara z wynikiem 3030 punktów
II  Wicemistrzem KołaPZW Nr 36 został Kolega Dariusz Kaczmarek z wynikiem  2780 punktów
4   Grzegorz Otocki z wynikiem 2150 punktów
5   Sebastian Marciniak              1800 punktów
6   Wojciech Bonifrowski           1770 punktów
7   Dominik Nocek                     1340 punktów
8   Janusz Zamara                       1230 punktów
9   Jan Leśniewski                      1200 punktów
10 Kazimierz Trojanowski           830 punktów
11 Tadeeusz Kozioł                      750 punktów
12 Michał Sołowiej                      660 punktów
13 Marek Garguliński                  650 punktów

Mistrzowi Koła i Wicemistrzom wręczono piękne puchary i atrakcyjne upominki.
Zawodnikom od 4 do 13 miejsca wręczono  również atrakcyjne upominki.
Wręczenia dokonał Prezes Zarządu Koła Kolega Kazimierz Ziemba.
Miłym akcentem na zakończenie zawodów było losowanie  dwóch nagród , które ufundował Kolega Bogdan Kondratowicz – kołowrotek i Kolega Bogusław Rekowski – wędka.
Losowanie dokonała Michalinka Wiatr /jak przystało na Mistrza Koła -jego córeczka/
Szczęśliwymi wylosowanymi zostali  Kolega Tadeusz Kozioł- wędka i  Ryszard Lis -kołowrotek  wręczenia ich dokonali sami sponsorzy.
Na zakończenie zawodów głos zabrał Prezes Zarządu , który podziękował zawodnikom za udział  w zawodach i dyscyplinę jaka panowała na nich przestrzegając reżimu sanitarnego  związanego z nieszczęsnym koronowirusem. Podziękował  Sędziom Zawodów i Sponsorom.
Poinformował zebranych o pracach Zarządu, o przeglądach kładek na jeziorze Nowogardzkim i Kościuszki, których celem będzie sprawdzenie ich stanu jakości i ich  numeracja a także  przepisania do nich użytkownika lub opiekuna.
Do Zarządu Koła wpływa coraz więcej skarg na  na zachowania tzw. motorowodniaków , którzy na swoich skuterach a ostatnio motorówkach urządzają   na jeziorze Nowogardzkim  wyścigi i dzikie  harce po całym akwenie łącznie z zatoczkami nie bacząc na łowiących wędkarzy, osób pływających na kajakach lub łódkach  nie mówiąc o ptactwie wodnym, które już znika z naszego jeziora. Na zwracane uwagi reagują agresywnie. Jezioro staje się terenem ich popisów i rykiem silników spalinowych.
Ostatnio ukazał się artykuł w Dzienniku Nowogardzkim o planach budowy przez Gminę  na jeziorze Nowogardzkim pomostu pływającego dla motorowodniaków i wędkarzy.  Koło nasze jako prawny opiekun i gospodarz jeziora Okręgu PZW Szczecin nie zostało w żaden sposób poinformowane o planowanej inwestycji ani jej miejsca ulokowania. Sprawę będziemy pilotować.
Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję. Jak warunki sanitarne będą się poprawiać to planujemy odbyć  sierpniu-wrześniu zawody o Mistrzostwo Koła w Wędkarstwie Gruntowym a na jesień w Wędkarstwie Spiningowym.
Więcej informacji i zdjęcia na naszej stronie stronie www.pzw36.nowogard.eu

opisał Sędzia Sekretarz
Kazimierz Ziemba
zdjęcia Mariusz Bedyński

 

© 2018 JoomShaper, All Right Reserved